Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι η περίοδος των εγγραφών για την Α' τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2020-21 είναι από 15-5-2020 έως και 29-5-2020 και ώρες 10.00 πμ -12.00 μμ.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α ́ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τουςγονείς/κηδεμόνες, αλλά αναζητείται αυταπάγγελτα από της σχολική μονάδα)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

Το έντυπο χορηγείται από τη σχολική μoνάδα αλλά μπορείτε να το εκτυπώσετε και από εδώ.

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.