Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες

Σας πληροφορούμε ότι για την έναρξη της νέας σχολικής χρονίας τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, η προσέλευση των μαθητών στο σχολείο θα γίνει κανονικά στις 08:00 με 08:15.

Κανένας μαθητής δεν εισέρχεται στον αύλειο χώρο του σχολείου χωρίς μάσκα. Οι μαθητές θα προσέλθουν χωρίς τσάντες.

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 10:30 και η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει στις 11:00.

Κατά τον Αγιασμό, διευκρινίζεται οτι τα τμήματα Α1 (υπεύθυνη Γεωργιοπούλου Βασιλική) και Α2 (υπεύθυνη Γκίκα Μαρία) θα παραμείνουν στον αύλειο χώρο για την τέλεση του Αγιασμού υπό την εποπτεία των υπευθύνων δασκάλων.

Τα τμήματα

Β1 (υπεύθυνη Γκλιάτη Ελένη)

Β2 (υπεύθυνη Παπαδοπούλου Ευαγγελία)

Γ (υπεύθυνη Κατσέλη Καλλιρρόη)

Δ (υπεύθυνος Ιγνατιάδης Χρήστος)

Ε1 (υπεύθυνος Πατήλας Κωνσταντίνος)

Ε2 (υπεύθυνη Παπαγεωργίου Σοφία)

ΣΤ1 (υπεύθυνος Πλιάσσας Κωνσταντίνος)

και ΣΤ2 (υπεύθυνη Γιαννάκη Ζωή)

θα βρίσκονται στις τάξεις υπό την εποπτεία των δασκάλων τους απ΄όπου θα περάσει ο ιερέας για τον Αγιασμό τους.

Κατά τον Αγιασμό οι γονείς παραμένουν εκτός σχολείου, τηρώντας τις αποστάσεις και τα απαραίτητα μέτρα προκειμένου να παραλάβουν τα παιδιά τους κατά την αποχώρηση.

Σας ευχόμαστε καλή & δημιουργική χρονιά.